top of page

Acerca de

Про нас

5641.jpg

Керівництво центру

Волощук  Анатолій Євгенович

Генеральний директор «Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я»

Заступниця генерального директора

«Одеського обласного медичного центра психічного здоров’я»

з медичних питань

Замнюкова Ольга Миколаївна

Очільниця медичної частини «Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я» 

Медичний директор

«Одеського обласного медичного центра психічного здоров’я» 

   Психіатричну допомогу хворим надають у стаціонарних, амбулаторних і напівстаціонарних відділеннях. Це єдиний комплекс різних за профілем, призначенням і змістом роботи психіатричних відділень, до яких належать психіатричні відділення, психоневрологічні та психосоматичні відділення і денні стаціонари.

   КНП «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я» ООР забезпечений лікувально-діагностичною базою, новою медичною технікою, апаратурою і належними побутово-житловими умовами, щоб хворі почувалися зручно.   

   Внутрішнє планування приміщень, зокрема палат і лікувально-діагностичних кабінетів, їх меблювання не відрізняється від  звичайних лікарень. Крім того, є майданчики для прогулянок, дендропарк, Правила внутрішнього розпорядку для хворих і відвідувачів ґрунтуються на принципах партнерства, взаємодопомоги, дотримання прав і свобод людини.

   Неодмінною складовою заходів щодо відновлення соціального статусу хворих у Центрі є засоби психотерапевтичного, психологічного впливу та юридичні послуги. Тому партнером КНП «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я» ООР є Одеський міський центр соціальних послуг. Працівники міського центру здійснюють соціальну підтримку пацієнтам КНП «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я» ООР після одержання лікування в умовах стаціонарів, вдома.

Пацієнтам з гострою психотичною симптоматикою призначають переважно обмежувальний режим і медикаментозне лікування. Вони перебувають в окремих палатах під пильним спостеріганням медичного персоналу.

    Дитячий психіатр здійснює динамічний нагляд дітьми і підлітками від 5 до 15 років. Дитячий психіатр в дитячому психіатричному відділені призначає їм лікування, вирішує по типу школи. Дитячий лікар психіатр консультативно діагностичного відділення веде профілактичну і санітарно-просвітницьку роботу серед батьків, педагогів та школярів, надає амбулаторну допомогу, у разі необхідності направляє до стаціонару.

Денний стаціонар

   Денний стаціонар це форма амбулаторного лікування психічнохворих. У денному стаціонарі перебувають хворих із не різко вираженими психічними вадами та крайніми станами. Протягом дня хворі отримують лікування, харчування, відпочивають, а ввечері повертаються до сім'ї. Лікування хворих без відриву від звичної соціального середовища сприяє попередження соціальної дезадаптації і явищ госпіталізації. 

«Центр реабілітації ветеранів, учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та людей з психічними захворюваннями»       

     В даному Центрі учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та люди, яки страждають на психічні розлади надається амбулаторна психіатрична та психологічна допомога.

Психологічна допомога включає декілька напрямів:

-   діагностика синдрому соціально-психологічної дезадаптації пацієнта.

-   психологічне консультування (індивідуальне і сімейне).

-  психокоригувальна робота. Кваліфікована психотерапевтична допомога потрібна тим пацієнтам, у яких відзначаються різко виражені та запущені порушення адаптації (депресія, алкоголізм, девіантна поведінка і т. д.).

- навчання навичкам саморегуляції (прийомам зняття напруженості за допомогою релаксації, аутотренінгу та іншим методам).

- соціально-психологічні тренінги з метою підвищення адаптивності пацієнта та його особового розвитку.

 У КНП «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я» ООР впроваджена програма, яка основана на планово – консультативних виїздах лікарів (вахтовий метод)  в райони області з метою надання організаційно-консультативної та методичної допомоги населенню. Лікарі психіатри, наркологи Центру є кураторами районів та міст Одеської області.

   Виїзди у райони області здійснюються по графіку планово - консультативних виїздів. Також основною метою реформування галузі є поліпшення здоров’я населення, забезпечення рівного й справедливого доступу всіх членів суспільства до медичних послуг належної якості, удосконалення організації та покращення ефективності державного фінансування.

   При планових виїздах в райони Одеської області лікарі-психіатри та наркологи Центру проводять огляд хворих разом з лікарями психіатрами та наркологами районних ЦРЛ, а в тих районах, де немає зазначених фахівців проводять прийом хворих, роблять лікарські призначення, що підвищує ефективність психіатричної (наркологічної) допомоги.

 КНП «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я» ООР брав участь у програмах:

       1.«Партнерство з охорони психічного здоров’я» Німеччина-Польща-Україна (2010-2014 рр.) з метою обміну досвідом між психіатричними службами України та Німеччини. У рамках партнерського візиту Одеський регіон відвідали 6 груп представників делегації з Німеччини.

У 2013 році, в рамках партнерства, представники делегації під час свого візиту відвідали  Одеський обласний психоневрологічний диспансер, Одеські психіатричні лікарні №1, №2, та «Одеський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді». На стажування в клініки Німеччини, Польщі у рамках проєкту було відправлено 10 груп фахівців (психіатри, психологи, психотерапевти, медичні сестри, всього понад 50 осіб з чотирьох клінік Одеської області). Після повернення  дані фахівці активно впроваджують досвід, отриманий у клініках Німеччини та Польщі, як для лікування пацієнтів, так і для  фахівців та персоналу медичних психіатричних закладів м. Одеси та Одеської области. 

   2. В соціальному проєкті (2011-2015 рр) «Соціальний центр матері та дитини» разом з громадською організацією «Одеська міська рада багатодітних сімей» та  «Одеським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді». Завданням проєкту було попередження раннього сирітства, відновлення родинних стосунків, соціальна адаптація жінок, які опинились у складних життєвих обставинах та відкриття соціального Центру для жінок. Наразі лікарі та психологи центру продовжують надавати психіатричну та психологічну допомогу підопічним даного Центру.

КНП «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я» ООР на даний час бере участь у наступних програмах:

      1. Державна цільова програма «Національний план дій з реалізації про права інвалідів на період до 2020 року» з метою надання лікування та підтримки осіб, які страждають на психічні розлади, хворі на наркоманію та хронічний алкоголізм, у зв'язку з необхідністю посилення громадського контролю за діяльністю установ і закладів, в яких особи з розумовою відсталістю та психічними розладами перебувають цілодобово. В медичному закладі створена громадська (піклувальна) рада. На засіданнях Ради розглядаються усні, письмові заяви та скарги родичів пацієнтів чи законних представників, самих пацієнтів, реєструються і розглядаються у встановленому порядку.

     2. Під керівництвом головного лікаря розроблена та наданий на узгодження до Одеської міської Ради проєкт «Партнерство з охорони психічного здоров’я» Хайфа (Ізраїль) – Одеса (Україна) в рамках міст-побратимів. Мета проєкту: надання спеціалізованої психіатричної та психологічної допомоги постраждалим під час проведення антитерористичної операції  (військовим та мирному населенню).

КНП «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я» співпрацює з наступними закладами:

        1. Спеціалізованим навчальним закладом «Спеціалізована Одеська школа №75».

      В рамках даного проєкту Центр надає медичну психіатричну, психологічну допомогу учням школи. Планується  забезпечення в рамках профорієнтації учнів постільною білизною медичного закладу.

        2. «Центр реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку».

     В рамках даного проєкту проводяться заходи, яки спрямовані на реабілітацію осіб які є підопічними КНП «ООМЦПЗ» ООР на базах закладу Партнера з метою подальшої соціалізації в суспільство.

        3. «Одеський міський центр соціальних служб.»

     В рамках співпраці лікарі, психологи, логопеди Центру надають медичну, психологічну, логопедичну допомогу підопічним Соціального центру, вирішуються  правові питання як для пацієнтів КНП «ООМЦПЗ»ООР, так і для

 «ОМЦСС».

Контакти

Адреса і зв'язок

Адреса: 65006, Україна, м. Одеса, вул. Ак. Воробйова, 9

Приймальня 

+38 (048) 750-46-07

Електронна пошта для звернень:

oomcpz@gmail.com

Гаряча лінія:  +38 (048) 783 57 59

bottom of page