top of page
Центр раннього втручання дітей з інвалідністю або з ризиком до інвалідності

   Центр раннього втручання функціонує на базі консультативно діагностичного відділення. В Центрі надається допомога дітям з особливими потребами раннього віку (0-3 років) та їх сім’ям. Послуга раннього втручання є сімейно центрованою – під час занять батьки завжди є присутніми та отримують консультації щодо впровадження системи РВ в домашніх умовах. Робота в Центрі проводиться мультидициплінарною командою фахівців, до складу якої входять лікар, психолог, логопед, реабілітолог, вихователь.

   Психіатрична допомога в КНП «ООМЦПЗ»ООР надається  відповідно до  «клінічних протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю «Психіатрія» згідно з наказом МОЗ України, в яких відображається лікування пацієнта, динаміка перебігу захворювання, проведені дослідження, консультації фахівців, поведінка пацієнтів. Клінічні протоколи заповнюються обов'язково.     

   Всі пацієнти з розладами психіки та поведінки в психіатричних закладах отримують якісне лікування в повному обсязі, відповідно встановленого діагнозу. В залежності від результатів обстеження  лікарем  призначаються додаткові консультації фахівців, згідно з профілем виявленої патології.

Медикаментозна терапія для надання психіатричної допомоги та невідкладних станів (нові антипсихотики, нейролептики, антидепресанти, транквілізатори та снодійні, ноотропи, нормотиміки, вазо-активні засоби, вітаміни, розсмоктуючи, антигістамінні засоби та інши симптоматичні засоби) надається відповідно до бюджетного фінансування        

   Більшість хворих госпіталізується добровільно, за усвідомленою згодою, що засвідчується особистою заявою хворого та його особистим підписом і підписом чергового лікаря, згідно ст.6. Закону України «Про психіатричну допомогу».       

Якщо особа,  що  потребує стаціонарного лікування, не досягла 14-річного віку чи визнана у встановленому Законом порядку недієздатною то згода на госпіталізацію отримується  від законних представників. На випадок  відсутності батьків чи відсутності згоди одного з батьків або відсутності  законного представника, госпіталізація вказаних осіб проводиться за рішенням органу опіки яке може бути оскаржене судом. Такі хворі оглядаються комісійне в термін 48 годин після госпіталізації, а надалі  - кожний місяць.

   Хворі, які за психічним станом являють безпосередню  небезпеку для себе чи оточуючих і потребують обов’язкового лікування, госпіталізуються в психіатричну лікарню без їхньої згоди, без згоди родичів чи законних представників відповідно до чинного законодавства та згідно з інструкцією.

Приймальня відділення:

+38 (048) 709- 46- 59

Понеділок - П'ятниця        8:30 - 16:30

Субота, Неділя                    Вихідний

Приймальні відділення    ЦІЛОДОБОВО

Спеціалісти відділення

Величко  Анна Вікторівна

Величко Анна Вікторівна

Завідуюча відділенням,

практичний психолог другої категорії

Клінічний психолог, арт-терапевт, майстер RPT (Reference Point Therapy - терапія відправних точок), консультант в методі позитивної психотерапії. РПП (розлад харчової поведінки) -терапевт. Сімейний консультант.

Завідуюча центром раннього втручання Одеського обласного медичного центру психічного здоров'я (ООМЦПЗ).

Член правління організації «Здорове суспільство».

Випускниця Одеського державного медичного училища, за спеціальністю "фельдшер". 

Випускниця Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, де за спеціальністю "Клінічний психолог",  здобула кваліфікацію психолога і викладача психології.

2015-2017 рр. - додаткове навчання за методом символодрами

2015-2017 рр. - додаткове навчання позитивної психотерапії за навчальною програмою: «Звільнення від депресії» доктора Н. Рейлі за фінансової підтримки Фонду Сідні А. Свенсруда, професійної та академічної підтримки.

2019 р. - Підготовка з дитячої та підліткової психотерапії (КІРІП «Я».

2020 р. - Програми партнерських відносин Бостонської дитячої лікарні у відділенні психіатрії.

2021р. - Пройшла навчання "Кроки до безпеки"в ГО "Міжрегіональна громадська організація підтримки сім'ї, материнства і дитинства "Лікарі -дітям" (м.Санкт Петербург).

Працює в когнітивно-поведінковому підході.

 - Авторка метафоричних карт і трансформаційної гри - «Казка мій життя»

 - Авторка і засновниця проєкту: «Клінічна психологія. Психопатологія ».

 - Співзасновниця одеської crash-room (кімнати гніву).

 - Керівниця грантового проекту «Психологічна допомога молодшого медичного персоналу центру психічного здоров'я».

Член асоціації "Символдрами", член асоціація "Позитивна терапія".

Напрямки діяльності:

• створити міцні, якісні відносини

• безпечно розірвати відносини

• дозволити сімейні кризи, пережити втрату

• вийти з сварок і конфліктів, налагодити близькість і довіра

• знайти друзів або зберегти дружні відносини

Проблеми пов'язані з особистісними розладами (при необхідності спільно з неврологом або психіатром):

• панічні атаки, нав'язливі думки (ОКР), іпохондрія, ПОЛ, ГТР і інші тривожні розлади

• неврози, депресія

• страхи, фобії, тривожність

• психосоматичні розлади

Анна Величко увійшла до книги рекордів України в категорії «Масові заходи» (2019)

Самулевич Олександра Євгенівна

Самулевич Олександра Євгенівна

Лікар-логопед Центру раннього втручання

   Олександра Самулевич за фахом "Дефектолог. Сурдопедагог", спеціальність отримала у київському Національному педагогічному університеті  2013 року. Наразі, логопед Центру раннього втручання. Разом з  членами команди лікарів допомагає сім'ям в найскладніших ситуаціях.

   Особливу увагу приділяє комунікаційним процесам, визначенню мовленевих навичок дитини, підбір відповідних практичних інструментів їх розкриття і відновлення. Спеціаліст проводить удосконалення і розвиток, пошук мотивації для спілкування.

   У роботі Центр раннього втручання Олександра найбільш цінує командну згуртованість і можливість постійного саморозвитку.

лого.png
лого.png
bottom of page